Inšpiratívne rozhovory People Elements

pe-banner-inspirativne-rozhovory-2020-07-27-1920x1080@2x-c

Prinášame vám rozhovory so zaujímavými ľuďmi. Veríme, že v nich nájdete osvieženie a užitočné rady, ktoré vám pomôžu riešiť aktuálne náročné situácie. Inšpirujte sa s nami!

Ako odpúšťať a neprenášať zranenia do ďalších vzťahov

Rozhovor s Luciou Záhorcovou, vysokoškolskou pedagogičkou, výskumníčkou na SAV a poradkyňou pre pozostalých

Čo môžem robiť s tým, ak cítim krivdu a bolesť k niekomu, kto mi ublížil? Lucia Záhorcová vysvetľuje, čo je odpustenie, či je lepšie odpustiť a či je pre nás nebezpečné a rizikové, ak nevieme odpúšťať.

Nájdete tu dôležité rady, ako postupovať, keď chceme odpostiť. Uvedomíme si, čo je prvým znakom toho, že sa nám darí odpustiť. Prečo sa sebe samému často odpúšťa ťažšie ako ostatným a a ako môžeme zvládnuť svoje zlyhania.

Prečítajte si rozhovor s L. Záhorcovou.

Banner - Rozhovor s Luciou Záhorcovou - Už druhému neprajem nič zlé. Je to prvý znak, že mu odpúšťam (článok)

Keď je študent pripravený, učiteľ sa nájde

Rozhovor so Silviou Jeleníkovou, HR Director spoločnosti DELL pre región CEE

Prečo je pre úspešnú riaditeľku HR dôležitý mindfulness, schopnosť uvedomovať si prítomný moment a pracovať s ním. Zaujímavá je jej skúsenosť, ako našla v ňom práve ten impulz, ktorý jej zmenil život, pohľad na svet a ďalšie smerovanie. Ako ho praktizuje a zvláda s ním svoj plný kalendár – a prečo by ho zaviedla aj ako predmet do škôl.

Pozrite/vypočujte si rozhovor:

Spánok je ako plaché zviera, neodplašme si ho

Rozhovor s Kateřinou Espa Červenou, psychiatričkou so špecializáciou na spánkovú medicínu a medical director spánkovej kliniky v Ženeve

Zaujíma vás, ako funguje náš spánok, čo všetko ho ovplyvňuje a ako sa oň starať? V inšpiratívnom rozhovore s psychiatričkou a spánkovou terapeutkou sa tiež dozviete, čo nám môže pomôcť pri problémoch so zaspávaním či prerušovaným spánkom. A ako si napríklad nastaviť mobily, tablety či notebooky, aby nás neoberali o spánok.

Prečítajte si vybrané časti rozhovoru s K. E. Červenou.

Pozrite/vypočujte si celý rozhovor:

Nemajme ambíciu byť učiteľmi, zostaňme rodičmi

Rozhovor s Hanou Šándorovou, školskou psychologičkou a terapeutkou na gymnáziu

Nádherne oslobodzujúca výpoveď o našich zbytočných ambíciách byť doma učiteľmi. Hana Šándorová hovorí o svojich skúsenostiach s učením doma počas karantény. Opisuje pozitíva a že niektoré zaručené rady z internetu jej spôsobovali viac starostí, ako by jej pomohli. Uvidíte aj jej jedinečný pohľad na to, ako môže súčasná kríza pomôcť našim deťom vyniknúť.

Pozrite/vypočujte si rozhovor:

Čo robí koronavírus s našou psychikou a ako to zvládať

Rozhovor s Gabrielom Hruštičom, klinickým psychológom a psychoterapeutom

Ako vníma dopady súčasnej pandémie na našu psychiku a aké emócie môžeme prežívať, nám prezradil Gabriel Hrustič. V rozhovore nám dáva tiež rady, ako so sebou v týchto dňoch pracovať.

Pozrite/vypočujte si rozhovor:

V piatok zatvorili školu a v pondelok už učili online

Rozhovor s Mariánom Czérem, akademickým riaditeľom Bilingválneho gymnázia C. S. Lewisa v Bratislave

Marián Czére sa s nami podelil o skúsenosti, ako efektívne zaviesť zmenu organizácie. Počas pnadémie dokázali v rekordnom čase zabezpečiť prechod bilinqválneho gymnázia do online prostredia. Dozviete sa, aké opatrenia zaviedli, čo spôsobovalo žiakom najväčšie problémy a ako to vďaka spätnej väzbe rýchlo podchytili a riešili.

Zároveň dostanete tipy, ako popri home office zabezpečiť starostlivosť a učenie našich detí. Tiež v ňom nájdete manažérske postupy a prístup v čase krízy.

Pozrite/vypočujte si rozhovor:

Ako premeniť negatívnu situáciu na príležitosť

Rozhovor s Lujzou Púchyovou, zakladateľkou značky moonlou

Lujza vykresľuje príbeh o tom, ako nám dokáže choroba zmeniť život. O prechádzaní rôznymi fázami zmeny a o jednom zo spôsobov, ako sa vyrovnávať so zmenami. Lujza dokázala negatívnu situáciu časom transformovať na príležitosť a na sebarealizáciu. Dokonca ju povýšila na poslanie.

Pozrite/vypočujte si rozhovor:

Ako využiť žehliacu dosku počas home officu

Rozhovor s Natáliou Kiskovou, zakladateľkou Authentic Development Podcast

V rozhovore s Natáliou sa dozviete, ako pracovať z domu, aby sme nestratili svoj výkon. Aké nášľapné míny na nás čakajú pri home office a ako si s nimi poradiť. Odznejú tu konkrétne, aj veľmi netypické nápady, ktoré môžete doma otestovať.

Natália tiež prezradí, ako si s partnerom nastavovali svoje fungovanie na home office a čo im v domácej izolácii pomáha prekonávať ponorku.

Pozrite/vypočujte si rozhovor:

Ako sa vyrovnať s vlastným strachom a riadiť ľudí v čase pandémie

Rozhovor s Ivanou Molnárovou, CEO v Profesii

Tipy Ivany Molnárovej, ako sa v čase opatrení proti Covid-19 a karantény vyrovnať s vlastným strachom, ako fungovať v rodine, ako riešiť túto situáciu vo firme ako zamestnanec aj ako manažér a ako počas nej riadiť ľudí.

Pozrite/vypočujte si rozhovor:

Ďalšie inšpirácie

Všetky videorozhovory a ďalšie inšpirácie nájdete aj na YouTube stránke People Elements.